Скільки можна зберігати суші в холодильнику
Замовити суші у Львові – улюблена практика багатьох гурманів та поціновувачів корисної кухні. Однак, як правильно зберігати цей продукт, якщо залишилося небагато в коробочці й немає сил це доїсти?
Як зберігати суші правильно: кілька секретів
Найчастіше, замовляючи суші, деяка частина смачного продукту завжди залишається, і виникає питання, як правильно зберегти його до наступного вживання.
Термін зберігання буде залежати від виду та інгредієнтів:
- З ікрою – до 12 годин;
- З рибою та м’ясом – до 18 годин;
- З копченими інгредієнтами – до 24 годин;
- З овочами – до 48 годин.
Найменший термін зберігання мають темпура варіанти, а також ті, що вже политі соусом. Їх рекомендується не зберігати взагалі, а вживати відразу ж, як будуть доставлені.
Зберігання суші в холодильнику: за чи проти
Оптимальним методом зберігання японських страв є холодильник. Це рекомендують робити з будь-яким видом суші, крім гарячих.
Так, щоб продукт не зіпсувався, рекомендується викласти його на окрему ємність і загорнути харчовою плівкою. Це допоможе уникнути змішання запахів з іншою їжею з холодильника, а також буде перешкоджати затвердінню або навпаки, розмоканню рису від вологи.
Однак слід пам’ятати, що варто зберігати суші не більше 18 годин після того, як вони були приготовані. Необхідно також враховувати і оптимальну температуру. Так, в холодильнику має бути не більше -2-6 градусів, але ніяк не плюсова температура, що сприяє розвитку бактерій на рибі.
Чи можна заморожувати суші?
Існує міф про те, що такий продукт допустимо заморожувати, однак кухарі-сушисти категорично проти цієї ідеї.
Так, окрім того, що страва втратить свої властивості та корисні речовини, заморозка ще й спотворить її зовнішній вигляд. Крім того, навіть якщо в наявності морозилка, яка не залишає на продуктах заморозки крапельки вологи, рис в будь-якому випадку буде сухим або розповзеться, що вплине на термін придатності суші.
Якщо до суші торкались паличками, вимоченими в соєвому соусі, або ж на них залишилися частинки васабі, імбиру або інших ролів, то заморожувати такий продукт – погана ідея. Все тому, що він не просто буде непридатний до їжі, але ще і може викликати отруєння в результаті появи бактерій і гельмінтів в рибі і морепродуктах.
Як визначити свіжість суші: кілька лайфхаків
Якщо страва пролежала в холодильнику якийсь час, і ви не впевнені, в нормальному вона стані чи ні, просто зверніть увагу на наступні моменти:
- Не повинно бути тухлого і несвіжого запаху;
- Продукти не повинні втратити природний блиск;
- Колір риби і морепродуктів не повинен бути блідим;
- Водорості не повинні бути сухими;
- Рис не повинен бути жорстким.
Якщо жоден з цих параметрів не описує страву, поставлену на охолодження, то можна сміливо вживати її в їжу. В іншому ж випадку рекомендується утилізувати суші, в яких в результаті процесу розкладу накопичуються токсини.