Суші-дієта: міф чи реальність?
Дієтологія зараз у своєму розквіті. Ми щодня дізнаємось щось нове про ті чи інші продукти, про те, як вони впливають на наш організм та яку користь приносять. І звісно ж, суші, котрі завоювали серця та шлунки мільйонів людей, неодноразово ставали предметом цікавості дієтологів та людей, котрі намагаються тримати себе у певній формі.
Тож сьогодні ми розповімо вам про суші-дієту та про дієтичність суші загалом.
Ідея в основі дієти з суші
Почнімо з того, що моно-дієти усе ще популярні. Тож власне ідея організувати свій раціон навколо якогось одного типу їжі не нова. З моно-дієтами завжди одна біда – вони швидко набридають. Суші ж іншого боку бувають дуже різноманітними, тож їх можна змінювати щоразу, та залишатись вірним принципам дієти.
Щодо користі такого підходу – тут основоположники суші-дієти нагадують, що японська нація – одна із тих, кого зараховують до довгожителів. До того ж, середньостатистичний японець відзначається прекрасним станом здоров’я. А в основі їх харчування – рис та морепродукти. То ж звідси і ідея дієти з суші.
Які правила дієти?
Дуже прості. Можна їсти суші та іноді суп-місо. Проте є чітке визначення порцій:
- На сніданок можна з’їсти 8 суші або ролів.
- На обід можна 6 шт.
- На вечерю всього лиш 4.
Щодо напоїв, варто обмежитись водою та зеленим чаєм. Один з прийомів їжі можна урізноманітнити, або замінити супом місо.
Також варто перейняти у народу Японії не лише страву, але й підхід до їжі. Обід повинен бути спокійним та розміреним. Їжею потрібно насолоджуватись, а не похапцем закидати до рота. Тож якщо ви живете у шаленому ритмі і хочете знайти спосіб здорово харчуватись «на ходу», ця дієта не принесе вам повноцінного результату.
Чи дієва ця дієта?
Як і будь-яка дієта, вона дієва для одних, проте може зашкодити іншим. По суті, у суші та ролах є усі необхідні організму речовини: білки, жири та вуглеводи. До того ж, це корисні жири – ті, котрі швидко перетворюються в енергію, та складні вуглеводи – саме ті, котрі рекомендують вживати. Ще одна перевага – такий раціон є безглютеновим, що останнім часом стає важливим фактором для адептів здорового харчування. І зустрічаються відгуки жінок, котрі стверджують, що втратили зайву вагу, дотримуючись цієї дієти.
З іншого боку – науково її ефективність не доведена.
Чи є протипоказання для неї?
Явних протипоказань немає. Проте, як і з будь-якою дієтою, її не варто починати не проконсультувавшись із кваліфікованим дієтологом. Адже кожен організм інший, і те, що комусь корисно, іншому може принести шкоду.
У рибі багато йоду та фосфору. Тож ви повинні бути впевненими, що ваш організм не перенасититься ними. Адже надмірна кількість цих речовин так само небезпечна, як і їх недостача.
Тож зробити роли частиною свого раціону – вдале рішення, проте обмежитись лише ними може бути не надто вдалою ідеєю.
Вегетеріанські суші
Роли підходять для вегетеріанської дієти, адже є багато варіантів без риби. До прикладу, класичні хосомакі з огірком – найпростіші, проте дуже смачні та дієтичні роли. Чи ті ж самі Хосомакі з водоростями спіруліна! Вони смакують так, ніби всередині є рибка, завдяки цьому «морському» смак водоростей. А серед сучасних варіацій є дуже круті овочеві роли, де поєднання різних овочів, грибів, сиру та омлету настільки смачне, що ні рибка, ні м’яско не потрібне, щоб насолодитись повноцінним обідом чи вечерею. Рол Шиітакі – один із таких. Надзвичайно смачний також Pepper рол із вершковим сиром та болгарським перцем темпура.
Ці ж вегетеріанські роли прекрасно підійдуть тим, хто рахує калорії. Вони поживні, проте досить низькокалорійні. І найбільша їх перевага – на відміну від більшості дієтичних продуктів, у них просто бомбезний смак!
На завершення хочемо сказати, що будь-які дієти – справа індивідуальна. Ми ж в Смакі-Макі робимо все для того, щоб ви могли насолоджуватись смачнющими стравами з доставкою за помірну ціну. Адже яким би не був ваш ритм життя, кожен заслуговує насолоджуватись своїми стравами.