Усе, що ви не знали про суші, але боялись спитати
Суші у нашому житті давно не новинка і важко знайти того, хто ще не пробував цю японську страву. Та попри це, усе ще залишається певна димка таємничості навколо них.
Сьогодні ми спробуємо розповісти про найпоширеніші міфи щодо суші.
Суші – шкідливі, бо їх готують виключно із сирої риби
Друзі, цей міф настільки старий, наскільки бувають старими міфи. Принаймні для українських буднів. Так, безглуздо заперечувати, що на батьківщині суші – Японії, їх готують лише із сирої риби. Більше того, справжні автентичні суші можна спробувати тільки у тих містах, котрі мають доступ до моря. Адже в приготуванні використовують не просто сиру рибу, а дійсно свіжу – тобто, свіжовиловлену із бурхливих вод.
В Україні ж, як і у всьому світі, суші трішки трансформувались заради асиміляції. Нашій гастрономічній традиції не притаманно поїдання сирої риби, як і більшості країн світу. Тож суші готують із слабосоленої, соленої та копченої рибки. Іноді – з маринованої. А іноді і взагалі без риби. Тож усі загрози від споживання сирої риби автоматично зникають. Тож, без паніки. Можете сміло насолоджуватись улюбленими ролами.
Імбир треба їсти разом із суші
І знову ж таки, ми переіначуємо первинне призначення інгредієнта на свій смак. Багатьом полюбився маринований імбир і часом стандартної порції його буває замало. Та первинно імбир у Японії подавали до суші, бо він чудово забирає присмак спожитих ролів із ротової порожнини. Ним заїдали один вид суші, перед тим, як почати їсти інший, щоб їх смаки не змішувались і кожен з них можна було оцінити сповна.
Васабі – для тих, хто любить гострий соус
На початку ми писали про те, що нам сира рибка не загроза, бо зустріти її в українських суші можна ріідко. Проте японці, котрі таки ласують настільки свіжою рибою, що вона може ще рухатись, придумали спосіб убезпечити себе від рибних паразитів. І це саме васабі. Разом із імбирем вони мають антибактеріальні та антипаразитарні властивості, тож спершу васабі подавали саме для того, щоб японець міг уникнути ризику зловити паразита із своєї порції суші. До нас же цей гострий додаток дійшов більше як частина оформлення страви та традиційна складова.